سقف کاذب کناف

یکی از پرکاربردترین نوع سقف های کاذب ، سقف کاذب کناف است . اجرای سقف کاذب کناف به علت سبک بودن ، ارزانی ، نصب فوق العاده سریع و قابلیت شکل پذیری ، امروزه پرکاربردترین مصالح در صنعت ساختمان می باشد .

سقف کناف را به سه دسته می توان تقسیم کرد ، سقف کناف یکپارچه بصورت ساده ، سقف کناف یکپارچه بصورت دکوراتیو و سقف کناف بصورت شبکه (۶۰*۶۰) سقف کناف یکپارچه بصورت ساده به سقفی گفته می شود که پانل های گچی در آن بصورت فلت ( مسطح ) نصب و سقف هیچ گونه شکستی نداشته باشد .
سقف کناف یکپارچه بصورت دکوراتیو به سقف هایی گفته می شود که در آن شکست هایی ( برجستگی ها و تو رفتگی ها بصورت هندسی یا غیر هندسی ) با پانل گچی ایجاد شده باشد .
سقف کناف بصورت شبکه ( ۶۰ * ۶۰ ) به سقف هایی گفته می شود که زیر سازی ان پس از اتمام بصورت شبکه ای منظم در آمده و سپس تایل ها با ابعاد یکسان در این شبکه ی به وجود آمده قرار می گیرند بدون اتصال توسط پیچ به سازه های اصلی و فرعی می باشد .

 

سقف کاذب رابیتس

این نوع سقف در استاندارد های صنعت ساختمان در رتبه های بعدی قرار دارد ، اجزای تشکیل دهنده ی رابیتس شامل میل گرد های سبک ، توری گالوانیزه ، سیم مفتول نرم و گچ می باشد .
ویژگی مهم این دسته از سقف ها این است که اکثر ملات ها به آن خوب می چسبند رابیتس ها به دو دسته مسطح و برجسته تقسیم می شود . برای عرض های کوچک از رابیتس مسطح و برای دهانه های بزرگ از رابیتس های برجسته استفاده می شود . هم چنین برای اندود بر روی کانال های داخلی کولر و تأسیسات نیز از این نوع رابیتس استفاده می شود .

معرفی انواع سقف کاذب کناف رابیتس و ۶۰*۶۰ در سال ۹۷

ترکیب سقف کاذب با آینه