سقف کاذب به سقف هایی گفته می شوند که زیر سطح سقف اصلی نصب می گردند و از داخل ساختمان ها قابل رویت هستند . امروزه با دگرگونی و پیشرفت در صنایع و پتروشیمی ، استفاده از مصالح ساختمانی جدید از قبیل انواع سقف کاذب کناف ، سقف کاذب آی گلس ، دیوار پوش ها ، کف پوش ها و … مورد توجه مهندسین و سازندگان صنعت ساختمان قرار گرفته است .
سقف کاذب برای سرویس های بهداشتی ، آشپزخانه ها ، مغازه ها و سایر فضا ها مورد استفاده قرار می گیرند ، اجرای سقف کاذب بسیار ساده و سریع صورت می گیرد ، در مورد قیمت سقف کاذب و قیمت اجرای سقف کاذب با توجه به مساحت ( متر مربع ) پروژه اجرایی و نوع سقف مورد نیاز پروژه ، متفاوت است .

شرکت آداک سازان نواندیش به عنوان یکی از بزرگترین مجریان ، طراحان و فروشندگان ، در ایران با سابقه ای درخشان به فعالیت در زمینه طراحی ، فروش و اجرای سقف کاذب پرداخته است . سقف کاذب با توجه به مزایای بیشمار خود ، از جایگاه خاصی در صنعت ساختمان برخوردار شده است .

جنس سقف کاذب می تواند از گچ ، چوب ، مواد معدنی ، پی وی سی ، آلومینیوم و …. باشد . در گذشته مرسوم ترین روش برای این کار استفاده از گچ و رابیتس بوده است ، که به علت وزن بالای وارده به سقف و سازه ی اصلی و همچنین در مناطق زلزله خیز بعلت ایجاد آوار های سنگین و خطرناک رفته رفته استفاده از آن در کشور های پیشرفته منسوخ شده است و در کشورهای درحال توسعه نیز در حال منسوخ شدن است .

اجرای سقف کاذب کناف

اجرای سقف کاذب کناف

از چه سقف کاذب ای در چه فضایی استفاده کنیم ؟

عوامل زیادی می تواند در انتخاب سقف کاذب تاثیر گذار باشند ، برای مثال اینکه نیاز به دسترسی به پشت سقف تا چه حد نیاز است یا نیست ، فضای مربوطه معمولی است یا مرطوب یا خیس ، کاربری فضا چیست ، نحوه نورپردازی در سقف قرار است به چه شکل باشد و یا اینکه فضای مورد نظر لاکچری است یا کلاسیک و … . با پاسخ به این سوالات و بررسی خصوصیات انواع سقف کاذب می توان مورد مناسب را انتخاب نمود .

شرکت آداک سازان نواندیش با تجربه و دانش کامل و تخصصی در بحث اجرا و طراحی سقف کاذب و دیوار کناف به لحاظ کیفیت و با استاندارد های لازم رضایت مشتریان خود را جلب نموده است و در بازار خود یکی از پر تجربه ترین مجریان سیستم های ساخت و ساز خشک بشمار می رود .

اجرای درای وال کناف

اجرای درای وال کناف