دیوار کناف فقط دیوار های جداکننده ی فضا ها هستند ، دیوارهای غیر باربری که مخصوص جدا کردن فضاهای داخلی ساختمان می باشند . ساختار اصلی این نوع دیوار های کناف شامل زیر سازی با سازه های فولادی ساخته شده از گالوانیزه و نصب پانل مورد نظر بر روی سازه ها با استفاده از پیچ های مخصوص می باشد .
درزهای ایجاد شده میان صفحات روکش دار گچی توسط نوار و بتونه ی درزگیری پر شده ، به شکلی که در پایان کار ، سطحی یکپارچه ، صاف و بدون درز شکل می گیرد که قابل انجام رنگ آمیزی ، کاغذ دیواری و کاشی کاری و … خواهد بود ، حاصل می گردد . فضای خالی بین دیوار کناف ، امکان استفاده از هرنوع عایق ، فراهم می کند و همچنین دیوار کناف عبور و دسترسی ( تعمیرات ) به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی مورد نیاز فضا را به سادگی امکان پذیر نموده است .

این ساختار پایه ی دیوار های جدا کننده کناف است . ساختار اصلی این دیوار خشک ، یک ردیف سازه فولادی ( با مقطع خاص ) و یک لایه از صفحات روکش دار در هر طرف سازه ی نصب شده است . استفاده از حداقل مصالح ممکن جهت اجرای تقسیمات داخلی فضاها و سطح اشغال شده ی بسیار کم و سادگی اجرا از ویژگی های این نوع از دیوار کناف است برای تقسیمات داخلی واحد های مسکونی ، اداری و یا هر کاربردی که اجرای یک دیوار با سرعت اجرایی بالا مدنظر کارفرما باشد دیوار کناف ( دیوار خشک ) بهترین و کم هزینه ترین گزینه می باشد .

دیوار کناف جدا کننده با قابلیت‌ های فنی فراوان است . ساختار این دیوار شامل یک ردیف سازه و دو لایه پنل در هر طرف می‌ باشد . این نوع دیوار علی رغم وزن و سطح اشغالی بسیار پایین ، دارای مشخصات عملکردی بسیار خوبی در لرزه بوده که بارزترین آن‌ ها مقاومت مکانیکی بالای آن باشد . دیوار در محل‌ هایی که ارتفاع بلند دیوار مدنظر باشد یا در محل‌ هایی که در معرض ضربه و یا تحت بارگذاری سنگ ، کاشی ، کابینت و سایر بارهای طره‌ای هستند ، بکار می گیرند . دیوارهای لابی ، راهرو ، راه پله ، آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و حتی در مدارس از جمله محل‌هایی هستند که این ساختار در آن‌ ها به کار می‌ رود . علاوه بر توان مکانیکی بالا ، این ساختار دارای خواص عایق صوتی بالا و عملکرد مناسب در برابر حریق نیز هستند .

دیوار جدا کننده ( دیوار کناف ) ، در محل هایی نظیر سرویس های بهداشتی که حجم و تراکم تاسیسات بالا هستند ، از ساختار این دیوار شامل دو ردیف سازه و دو لایه پنل در هر طرف استفاده می کند . اینجا دو سازه با فاصله از یکدیگر اجرا شده و با استفاده از تکه های پنل ، به یکدیگر پیچ می شوند . نصب دو ردیف سازه ، نیاز عبور تاسیسات مکانیکی را بدون تداخل با زیر سازی فلزی امکان پذیر می کند .  علاوه بر سلول های خیس ، این دیوار در محل قاب های بادبند دار نیز به کاربرد دارند . در این حالت ، بادبند ها در میان فاصله بین این دو ردیف سازه قرار دارند .

دیوار دکوراتیو جای tv

دیوار دکوراتیو جای tv