سقف کاذب شاخه‌ای از معماری داخلی می باشد که برای پوشش سقف اصلی ( زیر سقف ) به‌ کار گرفته می شود . از پیشینهٔ این رشته اطلاعاتی وجود ندارد . مشخص نیست اولین کسانی که از سقف کاذب استفاده کرده‌ اند چقدر از کاربردهای مختلفِ این سیستم آگاهی داشتند و بهره می بردند ، سقف کاذب در زمانی بسیار کوتاه جای خود را در صنعت ساختمان پیدا نموده است .
سقف کاذب به‌ صورت گچی ، چوبی ، فلزات رنگین ، پی‌ وی‌ سی ، شیشه‌ ای ، آهنی ، ورق‌ های فلزی روکش‌ دار ، آلومینیومی ، کامپوزیت و غیره نصب می گردد . هچنین در هر صورت قابلیت اجرا به‌ صورت جدا یا ترکیبی را دارا می باشد . سقف کاذب دارای ۲ بخش اصلی است : پنل‌ های سبک یکپارچه و شبکه فلزی . این شبکه فلزی به سقف اصلی نصب ( متصل ) شده و پنل‌ ها روی آن پیچ می‌ شوند . وجود سقف کاذب درصنعت ساختمان ، دغدغهٔ پوشش و مخفی نگه داشتن عوامل زیر سقف را از بین برده است ، و این ، تنها یکی از ویژگی‌ های این رشتهٔ ساختمانی است . سقف کاذب کناف در مواردی که ذکر می‌ شود قابلیت بارزی داراست : پوشش تأسیسات زیر سقف اصلی ، آکوستیک کردن فضا ، ایجاد حجم‌ های دکوراتیو ، هدایت و جلوگیری از اتلاف دما و رطوبت ، نور پردازی مناسب با شرایط کار و زندگی در فضا های مورد نظر و … پوشاندن ، مهم‌ترین کارکرد سقف کاذب است ، در کنار پوشش ، کارکرد دکوراتیو و نورپردازی نیز از اهمیت بالای برخوردار می باشند .

اجرای سقف کاذب آکوستیک و دکوراتیو

اجرای سقف کاذب آکوستیک و دکوراتیو

اجرای سقف کاذب ، در کنار رشته‌ های مختلف ساختمانی و صنایع دیگر رشد نموده و پویا شده . صنعت ساختمان نیز به‌ خوبی این رشته را به خدمت گرفته و از آن بهرمند گردیده است . طراحانِ ساختمان هم با انعطاف‌ پذیریِ مصالح سقف کاذب آشنایی پیدا کرده اند . آنها از اَشکال مختلف و ماهیت مصالح آگاه اند و این آشنایی به آنها کمک می‌کند حجم های بهتری طراحی نمایند ؛ طرح هایی که زمان اجرا هم به همان زیبایی روی کاغذ هستند . نقشه های این رشته از ساختمان به تخصص خاصی نیازمند است . طراح باید ویژگی‌ های همهٔ سازه‌ های سقف کاذب را به‌ خوبی بداند . و با انواع سقف کاذب آشنایی کامل نیز داشته‌ و نوع کاربریِ آنها را در موقعیت‌ های مختلف درک نماید تا در زمان اجرا با مشکلی مواجه نباشد . مزیت های سقف کاذب را می توان اینطور نام برد : به سادگی آویزان کردن سقف و مهار آن به سقف اصلی ، رطوبت محل و میزان عوامل خورندگی ، تغییرات دما در فصول سال ، آکوستیک بودن فضا ، نورپردازی ، دکوراتیو و صرفه اقتصادی . نصب سریع و آسان سقف کاذب می باشد .

قیمت اجرای سقف کاذب

قیمت اجرای سقف کاذب